Muži u plotny

Muži u plotny

Snad nejoblíbenějším pokrmem, kterým muži zahajují svoji kuchařskou kariéru, je guláš. Jídlo, které vyžaduje kromě fyzické kondice při krájení masa a cibule i určitou dávku fantazie. Protože až kořením lze dosáhnout jeho optimální chutě. A protože muži milují ostrá a pálivá jídla, guláš bývá chuťově výrazný. A ženy často přiznávají, že tak dobrý ještě nejedly. Druhým, neméně na chutě náročným, je tatarský biftek. Lahůdka vytvořena z umletého hovězího masa, vejce a koření. Podává se na opečeném krajíčku chleba, který se musí potřít vrstvou česneku. Pokud se muž ujme přípravy nedělního oběda, určitě bude na stole masitý pokrm. Pořádný steak bývá pro kuchaře výzvou. Protože u jeho zpracování nezáleží jenom na kvalitě masa a jeho ochucení. Stejně důležitá je i doba, po kterou se připravuje. Ženy sice vítají klasické propečení.

Muži u plotny

Zatímco muži volí jeho krvavou formu. Při které je maso upečeno přesně v čase, kdy je chuťově nejvýraznější. Pro každého muže je nezbytnou surovinou při přípravě jídla slanina. Tučná a slaná. Která tvoří základ jídelníčku. Ať už ve spojení s masem, vejci či zeleninou. Podle vůně, která se při jejím zpracování line z kuchyně poznáte, kdo stojí u plotny. Tím, že muži nevaří každodenně, berou vaření jako zábavu. Což jim dovoluje více experimentovat. Jejich schopnost vařit bez předem stanovených receptů jim umožňuje vytvářet úplně nové chutě.

Nezbytné přísady

Rovněž fakt, že následný úklid kuchyně padá na ženu, jim usnadňuje používat k vaření veškeré kuchyňské náčiní. Které zůstává roztroušené po celé kuchyni. A mnohdy je nepořádek  i mimo ni. Pokud chce žena udělat svému muži radost, musí mu pořídit zástěru. Kterou si nejen ochrání oděv, ale pokud je na ní vytištěn originální motiv či vtipný text a jméno, cítí se muž v kuchyni jako král. Stejně tak při společném venkovním grilování s přáteli. Ať už to jsou klobásky, maso či zelenina. Pro muže je velkou výzvou dobře ugrilované rybí maso. Které vyžaduje nejen speciální koření. Ale rovněž je potřeba udržet gril po celou dobu přípravy na optimální teplotě.