Efekty pro kytaru

Elektřina

Když se řekne tato forma energie ve spojení s nějakým vynálezem, tak se řadě lidem vybaví žárovka. Jak je známo, tak ji vynalezl Edison a pro lidstvo to byl významný pokrok. Stačí totiž zapojení k elektřině a žárovka hned vydává světlo, které potřebujeme v noci, za škaredého počasí a tak dále. Kdo by čekal, že se nakonec bude využívat elektřiny u hudebního nástroje jako je kytara. Někdo se drží klasické akustické, ale jiný zase dává přednost té elektrický.

detail kytary

I když fungují na jiné principu, tak v základu se dá říct, že mají stejný zvuk. U té akustické už takový zůstane navždy, ovšem s elektrickou je to jiné kafé. Můžeme si totiž pořídit nějaký kytarový efekt, který nám zajistí zkreslení zvuku. Právě díky těmto chytrým krabičkám se z běžné kytary stane hudební nástroj, s kterým můžeme klidně hrát rockové skladby. Navíc se dají tyto přístroje různě kombinovat, je však zapotřebí dát si pozor na kombinaci, abychom dosáhli požadovaného efektu.

Kvalitní provedení

Začátečníkům se doporučuje začít na dobře naladěné kytaře bez zkreslení, ovšem pokročilejší člověk ocení nějaký ten efekt, protože tím získáme jedinečný zvuk, což je takové koření. Musíme však počítat s tím, že se na něj snadno zvyká. Abyste docílili toho, že zvuk bude mít opravdu dobrou kvalitu a efekt dělat přesně to, co máš, tak investuje do kvalitní zařízení, které Vám vydrží opravdu dlouhou dobu.

elektrická kytara

Od toho je tu Catalinbread Belle Epoch. Jestliže jej znáte, tak jistě víte, že uvnitř není žádný pásek. To je pro nás jako uživatele jedině výhoda, protože jej nemusíme čistit, což šetří čas i práci. Napájí se přes adaptér. Ten není v balení, takže si jej můžeme dokoupit. Když chceme mít více efektů, tak rovnou můžeme zakoupit adaptér, který zvládá napájet více zařízení najednou. S tím souvisí i pořízení kabelu, který zajistí propojení mezi jednotlivými krabičkami. Výsledkem může být zcela nový rozměr zvuku, který nás bude bavit.

Léčiva a distribuce

Distribuce je hodně zodpovědná práce. Cos e týká distribuce, tak existuje několik druhů a každá práce má nějaké důležité vlastnosti a podmínky. Nicméně jsou ale všechny důležité a je třeba všechny práce vykonávat zodpovědně a s dobrým úmyslem. Já jako dospívající jsem si přivydělávala distribucí letáků a reklamních věcí. Tuto práci jsem vykonávala si půl roku, než mě to přestalo bavit. Byla to opravdu na mě náročná práce. V té době jsme neměla auto a tahat v batohu tolik těžkých letáků mi na zdraví moc nepřidalo. Dopadlo to tak, že jsme měla po čase zničená záda a bolely mě ramena, že nosit aktovku do školy bylo docela bolestivé.

Distribuce léčiv je důležitá

Sice jsme přišla o práci, ale byla jsem na tom zdravotně dobře. Potom jsem dostal od známé nabídku distribuovat pohledy a noviny do trafik. To už jsem měla auto a měla jsem práci, ale řekla jsme si, že další výdělek se bude jistě hodit. A bavilo mě to. Pracovala jsme jen tři hodiny denně a na nic jsme si neztěžovala. Podle mě jeto pěkná a snadná práce. Akorát tedy to brzké ranní vstávání. Musela jsme vstávat kolem čtvrté hodiny ranní 🙂 A to jsme noční sova a vstávání nesnáším. Nicméně práce distributora byla pěkně placená a já nehodlala odejít. Pak jsem ale byla po několik a měsících tak unavená, že jsem musela práci distribuce vzdát. Zůstala jsem ve své práci a docela mě to mrzelo.

Léčiva se distribují pečlivě

Pak jsou tady třeba i distributoři léčiv a zdravotnického materiálu. Ti mají opravdu velkou zodpovědnost a musí mít vše důkladně prověřené a podložené papíry a různými dokumenty. Vždyť přeci manipulují s léčivy a dalším zdravotnickým materiálem. A o tom vím, že i obyčejná prodavačka v drogerii musí mít nějaké osvědčení, a by vám mohla prodat paralen. Ano, já toho byla svědkem. Na jednu stranu to ale chápu. Alespoň vím, že v naší zemi jeto pěkně a důkladně kontrolované a dělané důkladně. Což oceňuji.

Kdy se vyplatí profesionální jazyková korektura

Jazyková korektura pomůže prezentovat vaše texty správně jak pravopisně a gramaticky, tak i stylisticky. Pokud je jazyková korektura provedená kvalitně, tak je velká šance, že oslovíte mnohem více potenciálních zákazníků nebo budete lépe působit na vaše čtenáře.

Korektura textu

Korektura textu je především oprava zjištěných chyb a nepřesností. Jde o soubor několika komplexních úloh, které se dělají ještě před publikací textu či tiskem. Vůbec nejčastěji korektoři opravují gramatické a stylistické chyby.

korektura textu

Typy korekcí

Existuje několik typů korekcí, které jsou pro jakýkoliv text důležité. Při základní jazykové korektuře se kontroluje a opravuje pravopis a gramatika, včetně interpunkce a překlepů. Tento typ korektury zahrnuje také základní stylistickou úpravu, u které se kromě gramatiky a pravopisu opravují i rozsáhlejší stylistické chyby.

Při technické kontrole se neřeší jazyková správnost textu, ale zaměřuje se spíše na technické faktory jako řazení stránek nebo třeba čitelnost textu. Předtisková korektura je poslední korektura před publikací textu. Při ní se odstraňují typografické chyby po technické korektuře. Řeší se tu drobnosti jako chybné dělení slov na konci řádků apod. Důležitá je také odborná korektura, při které se řeší správné užití odborných termínů.

Nejčastější gramatické a stylistické chyby

Co se týká nejčastějších gramatických prohřešků, tak je to především chybné psaní y/i, špatné užívání s/z, záměna mně/mě nebo chybná interpunkce. Mezi nejčastější stylistické nedostatky patří opakování slov, opakující se kořen slova či špatné spojení slov.

Kdy se jazyková korektura vyplatí

Jazyková korektura výrazně snižuje náklady i riziko nepochopení textu či informace. Pokud se chystáte daný text tisknout a objevíte chyby ještě před odevzdáním do tisku, tak ušetříte nejméně několik desítek tisíc korun.

Přenecháním korekce profesionálovi se zbavíte pravopisných, stylistických nebo terminologických nedostatků, které by se vám často jako laikovi ani nepodařilo odhalit.

korektura

Jestliže chystáte menší brožurku nebo dokonce knihu, tak byste měli korekturu považovat za důležitou a v případě velkonákladového tisku dokonce za nutnou samozřejmost.

Pokud si chcete být 100 % jistí, tak byste si měli nechat zpracovat korekturu textu i v případě dokumentů o pár stránkách a několika málo vyhotoveních, zvlášť pokud to jsou smlouvy nebo úřední doklady. Vyhnete se tak nepříjemným situacím – např. špatný výklad textu.

Korektury bakalářské či diplomové práce

Před odevzdáním bakalářské nebo diplomové práce by žádný student neměl zapomenout na jazykovou korekturu textu. V tomto případě se investice do korektury bakalářské práce opravdu vyplatí, jelikož většina univerzit si dává na gramatické a stylistické podobě práce záležet a kontroluje i detaily. Většina soukromých jazykových korektorů nebo korektorských firem nabízí pro studenty také slevy.

Kde všude se hodí neoprenové ponožky

Někdo má neoprenové oblečení spojené převážně s vodními sporty. Málokoho by ale napadlo, že má neopren mnohem širší využití.

Co je to neopren?

Neopren někteří srovnávají s materiálem podobný gumě. A to není daleko od pravdy. Neopren je totiž polymerovaný kaučuk, který se vyrábí z chloroprenu a jedná se o pružný, lehký a velice pohodlný materiál.

V dnešním článku se ale pojďme věnovat ponožkám z neoprenu.

Proč si pořídit neoprenové ponožky?

Pořídit si neoprenové ponožky by měl především ten, kdo chce mít suchou a teplou půdu pod nohama. A nejen to. Tento druh ponožek vás také ochrání před případným pořezáním chodidla.

neoprenové ponožky

Neoprenové ponožky nemusí být nutně součástí jen vodních sportů, ale můžete je využít klidně i u běhání.

  • Běh
    Pokud rádi běháte v zimě, pak určitě víte, že zmrzlé prsty nejsou nic příjemného. A proto je nejlepší variantou pořídit si neoprenové ponožky, které dopomůžou k tomu, aby vaše chodidla zůstala v suchu a teple v případě, že by došlo k promočení boty.
  • Potápění
    Neoprenové ponožky využívají i zkušení potápěči. Není nic nepříjemnějšího, než když se vám do boty dostane studená voda a vy jste nuceni strávit pod hladinou ještě nějakou dobu. Právě ponožky z neoprenu poslouží jako prevence a jistota, aby vaše nohy zůstaly v naprostém suchu.
  • Plážové sporty
    Ponožky z neoprenu lze využít i při plážových sportech jako je například volejbal. Zdá se vám jako hloupost mít ponožky u moře? Vyvedeme vás z omylu. Nejen, že vás neoprenové ponožky ochrání před popálením chodidel vlivem horkého písku, vaše chodidla jsou v bezpečí i před pořezáním v případě, že byste omylem šlápnuli na ostrý předmět a také část z nich je chráněna protiskluzovým nástřikem.

Druhy neoprenových ponožek

Neoprenové ponožky se vyrábějí v různých tloušťkách. Je nejlepší je vybírat podle toho, k čemu budeme ponožky potřebovat.

0,5 mm – tyto neoprenové ponožky známé jako „SLIM“ najdou své využití v chladnějším letním počasím a jako zateplující vrstva do boty

1,5 mm – tuto tloušťku využívají především milovníci potápění a vodáci. Spodek ponožky tvoří často odolnější neopren. Často se vyrábí z kombinovaného materiálu, a to z neoprenu a lycry

ponožky z neoprenu

2,5 mm – tento druh ponožek je nejvhodnější pro všechny druhy vodních sportů. Otužilci je používají i v zimních měsících

3 mm – tyto ponožky mohou nazout běžci, kteří se tohoto sportu nehodlají vzdát ani v zimním období. Tuto tloušťku využívají i rybáři, kteří tráví velkou část života u vody a chtějí mít nohy v teple a suchu

Výhody a nevýhody

+ udrží nohy v suchu a teple
+ brání případnému pořezání chodidla
+ brání popálení
+ široké využití (od potápění po běžecké sporty nebo rybaření)
+ nabízí protiskluzové varianty
+ lze je nosit samostatně bez bot
– vysoká cena

Zaujala vás tato alternativa klasických ponožek? Velký výběr najdete na stránkách speciálky na vodní sporty – Mysticstore.cz

Chytré hodinky hrají hlavní roli

Před pár desítkami let rekordy na trhu trhaly mobilní telefony. Pokud se podíváte na jejich vývoj, tak je až neuvěřitelné, jak jejich prvotní verze vypadaly. Ovšem v dnešní době se v jejich závěsu těsně drží chytré hodinky, které jsou i takovou prodlouženou rukou chytrých telefonů. Je pravdou, že ve většině případů, pokud byste chtěli využívat veškerý jejich komfort, tak se bez telefonu neobejdou. Pracují totiž podobně, jako telefony na operačních systémech a nejlépe musí být spárované s vaším telefonem.

hodinky u počítače

Mnoho výrobců si vyvinulo své vlastní, které jsou kompatibilní jak s Androidem, tak s iOS a dokonce nechybí ani Windows Phone. Musíte při výběru dát pozor, jaké chytré hodinky vám budou dělat společnost. Bohužel ne se vším se bude kamarádit iPhone, ale zase například Apple Watch pro vás budou jistotou. Nicméně můžete takto bezpečně pořídit i jiné značkové hodinky. Pokud si nebudete jisti, můžete se poradit s prodejcem Hodinkovna.cz, kde máte na výběr mnoho různých modelů.

hodinky chytré

Vhodný dárek pro ženu

Pokud přemýšlíte o vhodném dárku pro svoji milovanou osobu, potom lze vybrat chytré hodinky Huawei Watch GT 2 Diana. Právě tento model je příkladem, kdy je kompatibilní s iOS a Androidem. Jedná se o skvělé, elegantní chytre hodinky, které perfektně vyniknou na ruce. A pokud se jedná o skutečně aktivní ženu, poté ocení jejich funkčnost. Nechybí měření tepu na zápěstí, monitoring spánku, vodotěsnost do 50 metrů a kapacita úložiště je 4 GB. Určitě potěší odolné sklíčko, které chrání hodinky před poškozením a displej reaguje velmi rychle a spolehlivě na dotyky. I v tomto případě si lze nastavit ciferník podle vlastního výběru. Navíc, když k tomu přidáte zdarma gravírování a pěkné dárkové balení, máte postaráno o praktický dárek, který rozhodně využije každá žena. Hodinky nezklamou v přírodě, při cvičení, a dokonce ani neudělají ostudu na společenské akci.

Boby nebo sáňky

Sáňkování a bobování je v zimě oblíbeným sportem. Hned jak nasněží, tak děti vyrážejí na nejbližší kopec. Nevadí, jestli je jen slabý prašan nebo pořádná chumelenice, hlavně, že to jede. Co však vybrat pro vaši ratolest, boby nebo sáňky?

Výhody a nevýhody sáněk

Než zvolíte jednu nebo druhou variantu zvažte, na co bude vaše dítě svoje vozidlo potřebovat. Sáňky jsou větší, robustnější a mají pevnější konstrukci. Hodí se pro více dětí najednou. Je dobré si je pořídit na sjíždění kopců, kde je více sněhu. Jsou těžší a více se zaboří. Na tenkém prašanu příliš nejedou.

Jestliže jedete na hory, kde je silná vrstva sněhu, je lepší si pořídit dřevěné sáňky, což platí i jestliže máte více dětí. Hodí se také na ježdění s dítětem po chodníku na delší trasy. I na kamenitějším povrchu se příliš nepoškodí, protože mají na skluznicích tenké plátky kovu, které ochrání dřevo před drobným kamením.

dívka na sáních

Velkou výhodou sáněk je také, že neleží přímo na sněhu a sedadlo je zvýšené, tak dítěti není při kontaktu se zemí zima jako na bobech. Jestliže by vám při delší jízdě dítě sedělo celou dobu na bobech, mohlo by prochladnout. Dřevěné sáňky se hodí také pro menší děti, které ještě neumí ovládat boby a je potřeba je vozit.

Nevýhodou sáněk je při ježdění z kopce právě nesnadná ovladatelnost, a tak je větší děti příliš neocení, protože se s nimi dá pouze sjet z kopce a není možné zatáčet nalevo napravo a korigovat směr jízdy. Sáňky jsou taková ladovská klasika a je s nimi spojeno hodně nostalgie.

Výhody a nevýhody bobů

Hlavní výhodou bobů je především snadná ovladatelnost. Některé mají páky na zatáčení doprava a doleva a jiné dokonce i volant a brzdy. Na bobech se dá sjet z kopce, na kterou stranu dítě chce a je s nimi větší legrace než na sáňkách. Hodí se spíše pro větší děti, které si chtějí ve sněhu zablbnout.

Nevýhodou je, že jestliže se chcete svézt spolu s dítětem, na boby se nevejdete. Jsou převážně pro jednu osobu. Také jsou přímo na zemi, a proto je dítě ve styku se zemí a může nachladnout. Pro delší jízdy s malým dítětem si pořiďte raději boby s opěradlem a bezpečnostním pásem.

děti na bobech

Boby champion jsou určeny spíše na zábavu pro větší děti a divokou jízdu na sněhu s možností manipulace než na delší popojíždění s malým dítětem po chodníku, či sjezdy spolu s rodičem. Při výběru zohledněte věk dítěte, jeho pohybovou aktivitu a potřeby.

Dětské boby i sáně mají bezpečnostní pásy, zádové opěrky, ohrádky, které jsou odnímatelné a tahací lanka. Při jízdě na bobech nebo sáňkách by dítě mělo být dobře oblečeno, aby neprochladlo. Na sáňkách jej zabalte také do fusaku, který seženete z nepromokavých materiálů i z vlny.

Při výběru bobů nebo sáněk sledujte kvalitu produktu, u sáněk by mělo být sedátko z pevné látky, u které nehrozí příliš snadné protržení. Dejte pozor také na pevnost konstrukce a u bobů prohlédněte dobře brzdy a volat, či další bezpečnostní prvky a pevnost materiálu.

Klasické české boby značky Champion a dřevěné sáňky od českého výrobce najdete na stránkách Rulyt.cz.

Jak se chránit před koronavirem

Lidstvo má spoustu nejrůznějších nepřátel. A mezi ty nesporně nejnebezpečnější a zároveň nejzáludnější mohou patřit třeba i různé viry. Ačkoliv jsou tyto ve srovnání s námi, takzvanými pány tvorstva, malé, pouhým okem neviditelné, dokážou nadělat nemálo škod na našem zdraví. A jak nás přesvědčila dosud trvající koronavirová pandemie, nejen na našem zdraví. Na tuto jsme už my lidé doplatili snad ve všem, co si jenom můžeme představit.

koronavirové testy

Pandemii tu máme už přes rok a zřejmě se jí ještě přinejmenším nějakou dobu nezbavíme. Aktuálně sice dochází kvůli poklesu počtu infikovaných k určitým uvolněním, k povolování toho, co bylo doposud zakázáno, ale to ještě rozhodně neznamená, že by byla tato infekce minulostí. A tak je třeba mít se stále na pozoru.
A co můžeme udělat pro to, abychom tuto nemoc nešířili a umožnili tak vítězství nad touto? Jednou z významných záležitostí, která může nám lidem pomoci, jsou tu antigenní testy z nosu. I když se s jejich pomocí nezbavíme nákazy, když už k ní někde přijdeme, i když nás tyto testy nemohou vyléčit, nesporně sehrávají významnou roli, a to tím, že nám umožňují infikované lidi odhalit a zabránit tak tomu, aby tito šířili nemoc dál. A určitě se shodneme na tom, že i to je významné. Protože čím méně se mezi námi bude pohybovat těch, kdo jsou v přeneseném smyslu slova tikajícími časovanými bombami, tím méně dalších lidí se nakazí a tím dříve se tak stane minulostí jak koronavirus sám, tak i všechno to, co tento na nás napáchal a stále ještě páchá.

koronavirus grafika

A tak je dobré, že takové testy existují, a dobré je i to, pokud je máme a dostatečně používáme. Protože nám tyto dávají možnost vědět už za patnáct až dvacet minut, jak na tom jsme. A zjistit si to může každý sám, protože je používání těchto testů naprosto jednoduché. To zvládne každý. A snad i díky nim zvládneme jednou i onu pandemii, na niž doposud doplácíme, a ještě nějakou dobu doplácet budeme.

Jak vybrat správné koupelnové baterie

Je jasné, že rekonstrukce koupelny není zrovna snadná záležitost. A rozhodně ani levná. Je potřeba myslet a nakoupit tolik věcí, že je jen pochopitelné, když se některým věnuje méně pozornosti, než by si zasloužily. Mezi ně patří i koupelnové baterie.

Ty slouží k tomu, abychom jimi pouštěli vodu a přitom zároveň určovali sílu proudu i její teplotu. Díky tomu si můžeme napustit přesně tak teplou vodu, jak potřebujeme, a nemusíme se bát, že bude trvat dlouho, než nateče potřebné množství nebo naopak že poteče tak silný proud, že bude zmáčená celá koupelna.

kbaterie3

Těchto baterií obvykle najdeme v koupelně několik. Jednu u vany či sprchového koutu a druhou u umyvadla, přičemž je snadno možné jich tam mít ještě víc. Je tedy jasné, že se jedná o poměrně důležité zařízení. Jaké ale zvolit?

Když přijdeme do obchodu, zjistíme, že nabídka je skutečně velice široká, ať už co do rozměrů, tvaru či provedení. Někdy může mít laik i potíže se v tom vyznat. Avšak existuje několik zásad, kterými se můžeme řídit, a které nám mohou pomoci.

Tou hlavní je mít připravené rozměry. Tím hlavním je samozřejmě vzdálenost mezi přívodem teplé a studené vody. Ta nám určí, jak dlouhé musí být rameno baterie. Pokud by totiž přesně nepasovalo, byl by to poměrně velký problém.

vana3

Dále jsou to rozměry nádoby, do které bude voda odtékat, ať už se jedná o vanu, sprchový kout či umyvadlo. To nám řekne, jak dlouhou hubici budeme potřebovat. Pokud vezmeme příliš krátkou, bude se nám těžko napouštět voda například do kýblu, a zároveň nebude padat přímo do nádoby, ale bude téci po stranách. Na druhou stranu, pokud bude moc dlouhá, pak opět nebude odtékat do dané nádoby, ale ven na zem. A to rozhodně není ideální.

Je tedy jasné, že je toho poměrně dost, co je třeba zvážit. A to ještě nebyla zmínka o kohoutkovém a pákovém typu. Přesto věřte, že se tato péče rozhodně vyplatí.

Záplava reklam

Tyto věcičky slouží především ke zvýšení obratu určitého prodejce, nebo také výrobce. Ovšemže jsou i reklamy s nabídkou služeb, například holičství, stavební práce a spousta jiných. Nelze to zde jmenovat vše. Všichni prodejci a další se předhánějí, aby zrovna jejich reklama byla co nejvíce vidět a aby byla na co nejlepším místě. Tím míním viditelnost pro obyčejného člověka. Z toho se pak stává potencionální guest, čili host u nich, třeba jen na webu, ale tu se z něj stává potencionální zákazník. Pokud si objedná zboží, nebo i službu, to je jedno, je účel reklamy splněn. A pokud je takových lidí deset, je to super a pokud sto, tak si reklama vydělala nejen na sebe ale i přinesla obchodu či službám zisk. Ale musí to skutečně být reklama, která zaujme. Nejvíce samozřejmě po vizuální stránce. Na škaredou reklamu se sice člověk podívá, ale pravděpodobně pak firmu nijak neosloví, naopak je možné, že se jí bude v podvědomí vyhýbat. Proto jsou u nás i po celém světe stovky agentur, které se zabývají výrobou těchto lákadel a také podobnou formou nabízejí zase oni své služby.

reklamní štít

U nás je jedna z nejlepších Reklamní agentura Břeclav. Ne, není to jen tak plácnutí, nebo cucání z prstu. Stálý příliv zákazníků, kteří chtějí opravdu dobrou reklamu o tom jen a jen svědčí. A jejich spokojenost je další důkaz, nota bene, že to dělá jméno i samotné agentuře. Ta se s tím pochopitelně může veřejně chlubit, protože toto se každé podobné agentuře hned tak nepodaří. Udělat reklamu vkusně, a ještě navíc rychle opravdu neumí kde kdo.

chodící reklama

Zde však sídlí ti nejlepší odborníci v branži a je naprosto lhostejno, zda chce zákazník reklamu jen na tričku, nebo na boku letadla. Ti lidé zde dokáží nemožné do dvou hodin.

Pokud byste i vy chtěli reklamu hezkou a ne moc drahou, tak víte, kam se obrátit. Klikněte si na odkaz nahoře a jste tam.

Jaké si koupit svatební šaty

Blíží se váš velký den a budete nevěstou? Pokud ano, určitě ještě již dávno začala přemýšlet nad tím, jaký typ šatů se pro vás hodí. Jsou nejlepší uplé šaty, princeznovské, nebo boho? Každý střih má své výhody a nevýhody. My si společně dnes jednotlivé střihy projdeme a řekneme si, pro jaký typ postavy jsou nejvhodnější.

ženich s nevěstou

Upnuté šaty jsou nejčastěji voleny hubenými a vysokými nevěstami – a není se opravdu čemu divit. V tomto stylu šatů nejsou tolerovány žádné nedokonalosti. Postava musí být naprosto perfektní. Nejvíce sluší vysokým ženám s dlouhýma nohama. Nicméně pokud jste na svou postavu pyšná, lepší střih nenajdete. Upnuté šaty zvýrazní všechny vaše kladné stránky – včetně většího poprsí.

Naopak princeznovské svatební šaty klasického střihu, jsou jako dělané pro ženy, které mají větší zadeček nebo bříško. Tento typ má většinou korzetový vršek šatů. Díky tomu tak je možné malé nedostatky stáhnout. Korzet taktéž sluší malým prsům. Opticky je zvětší a nadzvedne. Naopak větší zadek bude pod velkou sukní schovaný a nikdo si ho ani nevšimne.

svatební šaty

Posledním typem jsou klasické boho svatební šaty. Ty jsou typické tím, že jsou něco mezi upnutými a princeznovskými. V naprosté většině případu mají upnutý vršek a následně splývavou sukni, která lichotí i méně dokonalé postavě. Tento typ nepoužívá žádnou kruhovou spodnici, je tak nutné mít šaty naměřené přímo na míru, abyste si po nich nešlapala. Pokud by tomu tak nebylo, mohla byste upadnout – což určitě nechce žádná nevěsta.

Nicméně ať už si vyberete jakýkoliv střih, myslete na to, že nejdůležitější je, abyste se v šatech cítila době a váš velký den si užila, jak jen nejvíc to půjde. Přeci jen na něj budete vzpomínat celý život. Šaty prostě musí být nejen hezké, ale i pohodlné a ušité z příjemného materiálu, který vás nebude nikde svědit a kousat.