Dřevěné schodiště láká k procházkám
Schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody zhotovená z masivního dřeva jsou obvykle tím prvním, čeho si povšimne návštěva, která k vám zavítá. Mohou být vztyčená po obvodu obytného prostoru, mohou být přímá či lomená třeba uprostřed, mohou být spirálová v rohu místnosti, a vždy zaujmou pozornost svým tvarem, barvou, povrchovou úpravou i celkovou koncepcí.
Schody ze dřeva navozují dojem luxusu, přitom může jít o docela běžné řezivo, napuštěné vhodnou lazurou a kompaktním a tvrdým epoxidovým lakem. Výhodou dřeva je jeho snadná opracovatelnost, není pak tedy problém mít doma zaoblené či zužující se schodnice, prohnuté zábradlí, ornamentální výplň zábradlí a mnoho dalších zajímavých řešení.
Po schodech ze dřeva se také lépe našlapuje, nežli po plochách kovových či betonových nebo kamenných, dřevo je hřejivé jak na pohled, tak na dotek, a ve vytápěných prostorách se po něm dá bez problémů chodit i bez ponožek, naboso.
Dopřejte si doma zdravé hubnutí – dřevěné schody jsou ideálním cvičebním náčiním pro případ, že si chcete zlepšit kondici anebo zhubnout. Zbavit se nadváhy lze docela efektivně i doma a nemusíte docházet do žádného fitness centra, chce to jen vědět, jak cvičit, aby se to nějak odrazilo na vaší postavě.
Cvičte na schodech – zapřete nohy pod první schod a cvičte leh-sedy, posílíte tím břišní svaly a zrychlíte odbourávání břišního tuku. Poté vyzkoušejte kliky, ty můžete cvičit v šikmé poloze na schodech jak hlavou vzhůru, tak i hlavou dolů – tehdy je to velmi namáhavé. Velmi efektivním cvikem je samotná chůze po schodech se zátěží na zádech, např. s činkou v batůžku. Našlapování na špičky je skvělé pro posílení lýtkových svalů a vyšlapávání schodů po dvou zas perfektně procvičuje hýždě a stehna. Chození po schodech naboso po špičkách podporuje i klenbu chodidel, takže tím budete předcházet plochým nohám.