Služby dluhové poradny

Služby dluhové poradny

Určitě znáte situace, kdy si vezmete různé půjčky a kreditní karty. Pokud je člověk v pořádku, chodí do práce, zřejmě nebudete mít problém se splácením. K nejčastějším důvodům, kdy se člověk dostane o prodlení se splácením je zdravotní problém, ztráta zaměstnání. V tomto případě je možné se obrátit na instituce, které vám mohou pomoci nastalou situaci řešit. Nenechávejte hlavně svoje dluhy jen tak, je potřeba svoji situaci řešit. Je jasné, že mnoha lidem není příjemné přiznat, že mají problémy. Uvědomte si, že se můžete dostat do velice nepříjemných situací. Existuje několik způsobů, jak se můžete určitým způsobem ochránit.

 finanční poradce

Dluhová poradna

Pokud se vám stane situace, kdy nejste schopni splácet svoje závazky, tak se určitě obraťte na tuto poradnu. Jsou zde zkušení lidé, kteří vám mohou pomoci s řešením vašich potíží. Je potřeba nezatajovat samozřejmě žádné dluhy, jednat s takovým odborníkem (ten je vám přidělen a bude vaším poradcem a pomocníkem) na rovinu. Tento člověk se vám bude snažit pomoci a nabídne vám možná řešení. Ze své vlastní zkušenosti mohu říci, že pracovník jedná velice profesionálně, chápavě a nabízí vám to, co je podle zákona možné. Věřte, že možnosti jsou. Dluhů se nezbavíte jen tak, je potřeba počítat s tím, že dle rozhodnutí soudu budete muset splácet měsíčně splátky, ale rozdíl ve výši splátky je velký. Pokud jste předlužení, nestíháte splácet, tak splátky dosahují i několika tisíc nebo desetitisíc korun měsíčně. Když si vybíráte poradnu, sledujte recenze na internetu, nechte si poradit. Někdy není řešení jednoduché, ale dá se najít.

 šipka z peněz

Dluhová poradna vám pomůže se vším, co bude potřeba. Pokud se dohodnete a bude pro vás dobrou variantou oddlužení (insolvence), tak vám pomohou s tím, co vše je potřeba doložit. I taková žádost má svá pravidla, které musíte splnit. Není to jednoduché a člověk to sám nezvládne. Tyto služby jsou většinou bezplatné a nic takové poradně neplatíte. Je potřeba počítat s nějakou částkou za služby (pokud se dostanete do oddlužení). Jedná se také o platbu na měsíční bázi za služby přiděleného správce, který vám v přídě insolvence pomáhá. Samotná dluhová poradna je ale bez poplatku. Pokud se dostanete do problému, případně víte, že nemůžete splácet závazky, tak nečekejte a jednejte.