Kreativní činnosti

Kreativní činnosti

Vystřihování

Nejjednodušším stylem, jak si zkrášlit byt, je si zakoupit v papírnictví čtvrtky a s tužkou si nakreslit obrysy čehokoliv, co vás napadne. Existuje i plno knížek s nápady, které vám pomohou. Vystřihnuté tvary, ať už se bude jednat o zvířata, nebo o nějaké jiné předměty, můžete na sebe nalepovat, tvořit z nich 3D obrazce, nabarvit je, připevnit na šňůrku a zavěsit do oken nebo kamkoliv po bytu. Nejen že tím zkrášlíte byt, ale i okna, a tak lidé z protějšího paneláku budou až u vytržení, jak jste si vyhráli s výzdobou vlastního bytu. Není na škodu ani vyrobení origami, které si také můžete kamkoliv zavěsit.

abstrakt, malba, obraz

Ozdobení květináčů

Byt se dá provonět pomocí některých bylinek, které si pěstujete v květináčích. Také ty se dají vyzdobit k obrazu krásnému. Stejně tak i tady si vystačíte s pouhou čtvrtkou, jakýmikoliv kreslícími prostředky a lepidlem či izolepou. Pokud zrovna nemáte po ruce papírnictví, nebo se vám nechce plýtvat papírem, vystačíte si štětcem, temperami a trochou vody. Květináče si pak pomocí temper vyzdobíte sami. V dnešní době se více vyrábějí i plastové květináče, které jsou již dávno ozdobené. Někdy není nad to si to ale udělat sám.

 

Vymalování/malování na zeď

Když byt patřívám a můžete si mluvit do vymalování a malování na zeď, jste svým pánem, ale v poslední době máte zdi spíše bílé a chudé, není na škodu vzít štětec a barvy na zeď. Není třeba malovat celý pokoj jinou barvou, stačí, když vytvoříte nějaké obyčejné obrazce na zdi. Máte obyčejně vypadající bílou zeď, u které máte postel? Stačí na ni nakreslit obrazec, zvíře nebo dát tapetu. Může to mít i uklidňující účinek, který je potěšením pro lidské oko, když se místo do prázdné stěny díváte na něco pěkného.

lampa, obraz, skříň, soška

Dekorace bytů

V dnešní době jsou výrobci natolik přemýšliví, že pro vás vytvoří i poličky a skříňky na míry vašeho bytu. Knihovničky, které mají nějaké visačky. Ale i nalepovací předměty, kterými si například vytvoříte stromek a zavěsíte na něj stužky, různé nápisy nebo plakáty vašich oblíbených herců, zpěváků nebo hudebních skupin.

 

Nejvíce poslední dobou frčí trend DIY (Do it yourself), v překladu to znamená „udělej si to sám“. Takže pokud potřebujete větší inspiraci, stačí umět správně hledat.