Dovolená v Keni

Dovolená v Keni


Většina lidí si Keňu spojuje se safari a také Masáji. Jiní si ji zase spojují s některými národními parky. Jen málokdo ale vzpomíná na bílé pláže a luxusní ubytování, které vám může nabídnout. Ubytovacích středisek zde rozhodně není málo.

Je dobře, že zájem Čechů o tuto destinaci roste. Výhoda je, že z Prahy létají do Keni přímé lety, což se určitě vyplatí.
kilimanjaro keňa

Jestli je ale něco, na čem v Keni opravdu záleží, pak je to pobřeží a letovisko, do kterého se rozhodnete vyrazit. Na severním pobřeží jsou k vidění korálové útesy, takže se zde špatně koupe. Na jižním pobřeží najdete pláž jako z katalogu. Ceny jsou na jižní straně ale mnohem vyšší.

Čím jižněji na pobřeží jdete, tím více potkáte luxusnější hotely. Pláž, zvaná Diani tuto charakteristiku rozhodně splňuje. Jedná se o dvaceti kilometrovou pláž, která lemuje hotely, které spadají do té nejvyšší kategorie. Velká spousta z nich navíc leží přímo na pláži. Spousta hotelů vám může nabídnout bazény, které mají slanou i sladkou vodu, ale nabízí i klid a luxus.
běh antilopy

Na severní straně se těžko vydáte za zábavou někde jinde, než mimo rezort. Můžete jedině vyrazit do dvou obchodních center, kde je skvělá příležitost nakoupit nějaké ty suvenýry na památku.

Diani Beach kromě klasického ubytování nabízí i pronájem vlastní vily. Za přítomnosti je dokonce i komorná nebo zahradník.

Za jedno z těch nejklidnějších letovisek je považováno letovisko Nyali. Zábava probíhá všude okolo, ale Nyali je oázou klidu. V blízkosti můžete najít krokodýlí farmu či farmu motýlků.

Korálové útesy jsou ale velmi blízko břehu, takže je potřeba, aby měl turista body do vody.

Patříte mezi milovníky zeleně? Pak byste měli navštívit Bamburi. Milovanou atrakcí je zde Hallerův park. Z rostlin najdete například kokosovou palmu nebo přesličník.

Dovolená v Keni sice úplně nepatří mezi ty nejlevnější, ale rozhodně stojí za to, ji alespoň jednou v životě navštívit.